Hakkımda

Merhabalar ben Serkan,

23 Temmuz 1987’de İstanbul’da doğdum. İlk ve orta öğrenimimi bulunduğum ilçe olan Üsküdar’da tamamladım. Yüksek öğrenimde ise Sakarya Üniversitesi, Uluslararası İlişkiler bölümününden başarıyla mezun oldum. 5,5 yıl turizm sektöründe çalıştım.

  • Seyahat Blogu Fikri Nereden Çıktı?

Bu seyahat blogunu kurmadan çok önce de kişisel blogumda çeşitli yazılar yazıyordum. Daha sonra turizm işine girip, turistler ile kaynaşınca “Ben neden seyahat etmiyorum” diye düşündüm.

Yurt dışı seyahatlerime ilk olarak 2012 yılında başladım. Her ne kadar tur ile gezmeyi sevmesem de ilk yurt dışı tecrübem, bir arkadaşım ile birlikte tur acentesi ile olmuştu. Döndükten sonra bu tecrübelerimi hem bilgi hem de anı olsun diye seyahat blogu tadında bir oluşum ile ortaya koyma kararı alıp yazı yazmaya başladım. Zamanla gittiğim ülkeler ve gezdiğim şehirler artınca artık kesin olarak yoluma bu kategoriden devam etim.

  • Seyahat Tarzım

İlk yurt dışı gezimden sonra yaptığım tüm seyahatlerde yalnız gezdim. Rezervasyonlarımı, gezi planlarımı hep kendim yaptım. Daha çok tecrübe kazandım.

  • Blogdaki Yazı Tarzım

Seyahate çıkmadan önce mutlaka bir çoğumuzun yaptığı gibi ben de internette daha önceden yazılmış yazılara göz atarım. Ancak, bu blogumda yazdığım yazılar, kesinlikle gezilip görülecek yerler ile ilgili bir gezi rehberi oluşturma amacını taşımamaktadır. Sadece kendi gezdiğim ve önemli gördüğüm yerleri anlatma, yer yer ufak tavsiyeler ve bilgiler vermeden ibarettir. Bizzat kendi gezip gördüğüm ve kendim bilgi edindiğim yerleri buraya yazıyorum.

  • Blogumun Amacı

Son olarak blogumun amacına gelirsek; kurmuş olduğum Sequ’nun Seyahatnamesi, yurt içi ve yurt dışı tecrübeleri paylaşarak Türkiye’de daha bilinçli bir gezi kültürünün oluşmasına katkı sağlamayı amaçlamaktadır.

  • Son Söz

“Dünya bir kitap gibidir ve gezmeyenler onun sadece bir sayfasını okurlar” [St. Augustine]

“Seyahat etmek, henüz bitiremediğim bir kitabı okumaya devam etmektir” [Serkan ÖZDEMİR – Skyscanner Seyahat Yarışması 1.si]

Yorum Yap

E-mail adresiniz yayınlanmayacaktır. İşaretli alanların doldurulması zorunludur. *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

WpCoderX